Finansal Yönetim Danışmanlığı

Finansal Yönetim Danışmanlığı

Şirketleri batıran kar ya da zarar değil nakitsizliktir. Elbette kar önemlidir, ancak birçok şirket kar ettikleri halde batmışlardır. Nakit bulmak bir derttir, yönetmek başka bir derttir.
Bu danışmanlık hizmetini,  şirketinizde, aşağıdakilerden en az birini yaşıyorsanız kullanabilirsiniz.

  • Nakit sıkışıklığı yaşıyorsanız,
  • Ödemelerde sıkıntılar çekiyorsanız,
  • Bankalardan istediğiniz kadar kredi bulamıyorsanız,
  • Finansal yapınızı bir düzene oturtamıyorsanız,
  • Yatırım kararı veremiyorsanız.

Şirketlerin kredibilitesinin oluşturulması ve daha uygun maliyetli kredilerin kullanılabilmesi için Banka rating notlarının yükseltilmesi gerekmektedir. Çalışmalarımızın ilerleyen döneminde şirketinizde atılacak adımlar neticesinde, bu not yükselmekte ve daha kolay ve daha ucuz maliyetli kredilerle işletmenin sağlıklı büyümesini sağlanmaktadır.
Finansal Yönetim Danışmanlığı kapsamında finans kuruluşları nezdinde şirketin saygınlığının artırılması, şirketin finans kuruluşlarına tanıtımı ve finansal projeksiyonların profesyonel sunum dosyası olarak hazırlanması sağlanmaktadır.
Risk ve Banka İlişkileri Yönetimi sağlayarak şirketinizin var olan ya da oluşabilecek risklerinin doğru yönetilmesi, firmanın çalışmadığı bankalarda kredi limitleri oluşturulması, çalıştığı bankalarda ise limitlerinin daha verimli ve kullanılabilir hale gelmesinin sağlanması, minimum faiz ve finansal gider ödenmesi için çalışmalar yürütülmektedir.
Finansal Raporlama ve Analiz ile şirketinizin ihtiyaçlarına yönelik gelir tablosu, bilanço, nakit akış, rasyo analizleri gibi finansal tablolar periyodik olarak hazırlanıp analizi gerçekleştirilmektedir.

Sübvansiyonlu krediler, sıfır faizli devlet destekli krediler, Kredi Garanti Fonu ile oluşacak krediler, yurtiçi ve yurtdışı Kalkınma Bankalarından sağlanabilecek orta ve uzun vadeli krediler, ihracat kredileri,  Eximbank kredileri gibi birçok seçenek işletmenizin faydasına olacak şekilde yapılandırılmaktadır.
Finansal Danışmanlık Ücretleri işletmenin ihtiyaç duyduğu hizmetin netleşmesi neticesinde şirkete özel olarak belirlenmektedir.
%99’u Küçük ve Orta boyutlu işletme olan Türkiye’de finans konusunda sorunlar yaşayan tek şirket sizinki değil. Ve bu sorunların teknik ve tecrübelerle sabit çözümleri bulunmaktadır.

Call Now Button
×

Merhaba

Müşteri temsilcimizin biriyle whatsapp bağlantısı kurmak için üzerine tıklayınız veya bize [email protected] adresinden eposta ile ulaşabilirsiniz.

× Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim?